Kabel grzewczy na zewnątrz

Seria BVF SX

Dzięki zastosowaniu zewnętrznego kabla grzewczego wszystkie rodzaje nawierzchni mogą być wolne od lodu i śniegu. Jego instalacja nie wymaga specjalnej sieci elektrycznej.

Korzyści płynące z instalacji kabla grzewczego na zewnątrz:

 • Szybkie topnienie lodu
 • Może być zainstalowany w dowolnym miejscu
 • Niskie koszty eksploatacji
 • 10 lat gwarancji
BVF SX outdoor heating cable
SX Concrete pavement

Do nawierzchni BETONOWEJ

(max. 80mm)

SX Asphalt pavement

Do nawierzchni ASFALTOWEJ

(max. 50mm)

SX paving stone

Do nawierzchni z KOSTKI BRUKOWEJ
(max. 80mm)

SX ceramic tiles

Do zewnętrznych PŁYTEK CERAMICZNYCH
(max. 50mm)

Seria BVF SX - Kabel grzewczy na zewnątrz

Nasze wysokowydajne zewnętrzne kable grzewcze zapewniają szybkie i wygodne topnienie lodu i śniegu nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych na wszystkich rodzajach nawierzchni. Odpowiednio dobrany rozmiar kabla wystarcza, aby w 5-10 minut nagrzać się powyżej punktu zamarzania. Dzięki sterowaniu zewnętrznymi kablami grzewczymi zarówno koszty eksploatacyjne, jak i rzeczywisty czas pracy są minimalne. Dostępne rozmiary można dostosować, stosując odpowiednie odstępy dla konkretnego zastosowania i nawierzchni.

BVF SX outdoor heating cable
BVF SX series

230 V

Standardowe napięcie zasilania

10 lat

Gwarancja

23-122 m

Długość kabla grzewczego

7,6 mm

Grubość kabla grzewczego

Ile kosztuje kabel grzewczy na zewnątrz?

Sprawdź w naszym sklepie lub skontaktuj się z nami

Kalkulator

Obszar ogrzewania

Topnienie śniegu na

Powierzchnia

Capacity
~ 0 W
Moc
Moc dostarczana przez system grzewczy jako maksymalna w tym samym czasie. Wskazana wartość opisuje sytuację, gdy wszystkie obiegi grzewcze działają jednocześnie.
Amperage
~ 0 A
Natężenie
Wskazana wartość to jednoczesny maksymalny pobór prądu przez system grzewczy, jeśli wszystkie obiegi grzewcze działają jednocześnie. Informacje te mogą mieć znaczenie dla możliwej rozbudowy sieci.
Cable distance
~ 0 cm
Dystans
Sugerowany dystans ułożenia między zwojami kabla grzewczego.

Wartości obliczone przez projektanta online są orientacyjne. Uzyskanych wyników nie uważa się za profesjonalne obliczenia lub wyceny energii.

Technologia

Kabel grzewczy na zewnątrz w działaniu

Kolejność warstw dla kabla grzewczego

Dwurdzeniowe kabel grzewczy na zewnątrz serii BVF WFD mają punkt grzewczy tylko z jednej strony. Przed instalacją nie jest wymagane skomplikowane wstępne planowanie. Kabel grzewcz można bezpiecznie przymocować do dowolnej szyny montażowej lub do betonowej siatki zbrojeniowej przygotowanej pod wylewkę betonową. Zewnętrzne kable grzewcze nie wymagają zamóienia i zainstalowania specjalnej warstw do instalacji, tylko zwykłej izolacji zgodnej z obowiązującymi normami, która jest wymagana do ekonomicznego działania całego systemu.

Wymaganą wydajność grzewczą na metr kwadratowy można regulować przez zmianę rozstawu kabli grzewczych. Odległość odstępu zależy od zapotrzebowania budynku na energię grzewczą i podstawowej grubości betonu.

Zrównoważone działanie

Pomimo stosunkowo dużej wbudowanej wydajności, koszty eksploatacji zewnętrznych kabli grzewczych są znikome. Powodem tego jest fakt, że nawierzchnia nie jest ogrzewana, a tylko podgrzewana tak aby temperatura powierzchni osiągnęła punktu powyżej temperatury zamarzania. Ponadto termostaty zewnętrzne BVF włączają system tylko wtedy, gdy oprócz zagrożenia mrozem występuje wilgoć.

Bezobsługowe

Kabel grzewczy zewnętrzny BVF SX nie wymaga przeglądów technicznych ani przeglądów gwarancyjnych. Doskonale wytrzymują punktowe obciążenia nawierzchni spowodowane przez większość pojazdów. Dzięki wielokrotnej izolacji elektrycznej praca jest bezpieczna nawet w stale wilgotnym otoczeniu. Dzięki dwurdzeniowej konstrukcji kabli grzejnych BVF oczekiwany okres użytkowania wynosi od 40 do 50 lat.

Czujnik gruntu

Na zimnym ​​chodnik nie poślizgniemy się, ale zamarznięty nawierzchni już tak. Najważniejszym elementem zewnętrznego ogrzewania nawierzchni jest wbudowany czujnik gruntu, który mierzy temperaturę nawierzchni, dokonuje pomiaru obecność wilgoci, śniegu lub lodu. System ogrzewania włącza się tylko wtedy, gdy temperatura nawierzchni (nie powietrza) jest bliska 0 ° C i jest coś na niej do stopienia.

10 lat gwarancji

Wykonanie instalacji przez specjalistów BVF nie jest warunkiem gwarancji. Po wykonaniu odpowiednich i standardowych pomiarów każdy elektryk może zainstalować / uruchomić system kabli grzewczych.

Dane techniczne

 • Wydajność:
  28 W/m
 • Wymiary:
  23 – 122 m (zobacz cennik)
 • Typ kabla:
  Podwójnie izolowany, uziemiony
 • Grubość:
  7,6 mm
 • Izolacja kabla grzewczego:
  XPLE
 • Okablowanie:
  Przewód zimny o dł. 10 m