Elektryczna mata grzewcza

BVF H-Mat 100-150

 • wydajności 100 lub 150 W/m2
 • gwarancja wydłużona do 10 lat
 • do zastosowania w każdym pomieszczeniu z płytkami podłogowymi
 • niewidoczne rozwiązanie grzewcze (zapomnij o nieestetycznych kaloryferach)
 • brak ryzyka pojawiającego się przy tradycyjnych rozwiązaniach (wyciek gazu, wybuch, czad)
Electric heating mat
underfloor heating mat

Nowoczesne domy z ogrzewaniem podłogowym

Przy wykorzystaniu asortymentu produktów BVH H-MAT, montaż ogrzewania podłogowego jest prostszy i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Nasz system ogrzewania podłogowego dla pełnego lub dodatkowego grzania nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań podczas kładzenia płytek czy konstruowania sieci elektrycznej. Montaż w większości budynków mieszkalnych zamyka się w jednym dniu roboczym.

W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania podłogowego, elektryczne maty grzewcze nie są osadzone w warstwie betonowego podłoża, ale w kleju do płytek. Znacząco skraca to czas potrzebny do ogrzania, a dodatkowo pomaga uniknąć przegrzania spowodowanego dużą warstwą betonu.

Technologia podwójnych przewodów - innowacyjny kabel grzejny w H-Mat

Wysokiej klasy elektryczne maty grzewcze BVF służą do szybkiego i ekonomicznego ogrzewania wszystkich typów podłóg klejonych i kafelkowych. Maty do ogrzewania podłogowego mogą być stosowane do montażu ogrzewania podłogowego w całym budynku lub jako komfortowe ogrzewanie pomieszczeń, w których położone są płytki (np. łazienek). Pozostałe pomieszczenia możesz ogrzewać foliami grzewczymi Caleo lub matą grzewczą do samodzielnego montażu pod panelami – BVF L-Pro.

W przewodach BVF z 2-rdzeniowym elementem grzejnym okablowanie jest poprowadzone od przodu do tyłu, więc wymagane jest podłączenie tylko z jednej strony. Nasze produkty dostarczane są z 2,5 metrowym, fabrycznie zamocowanym i wielokrotnie testowanym przewodem połączeniowym.

BVF heating mat

230 V

Standardowe napięcie zasilania

Samoprzylepne

Szybki i łatwy montaż

50 cm

Szerokość

3,8 mm

Grubość montażu

Montaż maty grzewczej

Grubość elektrycznej maty grzewczej BVF H-MAT to tylko 3,8 mm, więc w przeciwieństwie do konwencjonalnego kabla grzejnego, możliwe jest poprowadzenie indywidualnego ogrzewania, dającego dodatkowy komfort, bez konieczności podwyższania poziomu podłogi. Klej do płytek lub warstwa wyrównująca podłogę powinny być przynajmniej tak grube jak mata.

base concrete layer for electric heating mat

1. Odkurzanie warstwy podłoża betonowego

self-adhesive heating mat installation

2. Układanie samoprzylepnej maty grzewczej

dual sensor thermostat for underfloor heating

3. Okablowanie termostatu z dwoma czujnikami

electric heating mat covered with flexible adhesive

4. Obróbka elastycznym klejem

Gotowe elektryczne maty grzewcze występują w rozmiarach 1 – 12 m2. Po zamontowaniu, system ogrzewania matami grzewczymi może być natychmiast uruchomiony oraz podłączony do termostatu za pomocą fabrycznie zamocowanego 2,5 metrowego przewodu połączeniowego. Dzięki technologii 2-rdzeniowej wymagane jest podłączenie tylko z jednej strony.

Instalacja maty jest łatwa niezależnie od tego, czy jest to nowy system grzewczy, czy wymiana podłogi. Do łazienek, niezależnie od rzeczywistego poziomu potrzebnego ciepła, zalecamy maty grzewcze o większej wydajności (150W/m2) dla szybkiego i dynamicznego grzania.

Poprzez zastosowanie powłoki samoprzylepnej maty mogą być zamocowane nawet na istniejącej podłodze.

Aby dowiedzieć się więcej pobierz instrukcję.

Ile kosztują maty grzewcze?

Sprawdź w naszym sklepie lub skontaktuj się z nami

Technologia

Kolejność warstw dla maty grzewczej

Elektryczne maty grzewcze BVF H-MAT nie wymagają specjalnego układu warstw podczas kładzenia płytek. Jednak przed rozpoczęciem zaleca się wyrównanie warstwy betonu, chyba że maty mogą być montowane bezpośrednio, za pomocą elastycznego kleju do płytek.
Elastyczna warstwa nośna może być łatwo dopasowana do wymiarów pomieszczenia – szerokość 50 cm oznacza jedynie szerokość wyjściową. Samoprzylepna warstwa maty bezpiecznie mocuje matę grzewczą podczas układania płytek.

Szybkie i łatwe rozwiązanie

Dwu-rdzeniowe maty grzewcze BVF H-MAT wymagają podłączenia tylko z jednej strony. Do montażu nie jest wymagany uprzedni, skomplikowany projekt, ani żaden specjalny układ warstw. Dla najbardziej ekonomicznego działania wymagana jest tylko dolna izolacja, zgodna z obowiązującymi standardami. Może być ułożona bezpośrednio na warstwie betonowej i pokryta klejem do płytek lub warstwą wyrównującą betonu.

Bezobsługowe

Elektryczne maty grzewcze BVF nie wymagają konserwacji lub ukrytych przeglądów gwarancyjnych. Mogą być uruchomione bezpośrednio po zamontowaniu/przekazaniu; a ze względu na swoją wielokrotną izolację mogą być całkowicie oddzielony od wpływów z otoczenia (np. zmoczenie podłoża betonowego, pęknięcie rury z wodą, itp.). Po zakończeniu sezonu grzewczego, system grzewczy może zostać łatwo wyłączony przez naciśniecie przycisku oraz ponownie uruchomiony przez włączenie termostatu i ustawienie żądanej temperatury.

Inteligentna kontrola

Elektryczne maty grzewcze BVF H-MAT są zawsze sterowane termostatem wyposażonym w dwa czujniki, od prostych programowalnych konstrukcji do urządzeń sterowanych przez Internet. Dowiedz się więcej na temat termostatów BVF. Dowiedz się więcej na temat termostatów BVF.

Dane techniczne

 • Zakres mocy:
  100W lub 150W/m²
 • Rozmiary:
  1-12 m²
 • Izolacja kabli grzewczych:
  Podwójna izolacja
 • Grubość:
  3,8 mm
 • Okablowanie:
  Przewód zimny o długości 2,5 m
 • Izolacja:
  Polimery fluorowe